مرجع ماشین آلات صنایع چوب

زیبایی ام دی اف ها فقط با داشتن روکش های با کیفیت بالا و یا طراحی دکوراسیون حرفه ای کامل نمی شود، تصور کنید آشپزخانه ای را که با بهترین ورقه های MDF و توسط بهترین طراحان، طراحی شده است. اما لبه MDF های شما هیچ نوارPVCای که همرنگ با بدنه کابینتی شما است پوشانده نشده باشد و به اصطلاح لبه چسبانی نشده باشد و سطح کار خام باشد. در اینجاست که پس از اتمام کار به اهمیت لبه چسبانی سطح کار پی می بریم.

برای رفع این مشکل از ماشین آلات لبه چسبان استفاده می شود، ماشین آلات لبه چسبان  انواع مختلفی دارند از جمله این ماشین آلات می توان به لبه چسبان های اتوماتیک – لبه چسبان های منحنی و دستگاه های لبه چسبان پرتابل اشاره نمود.

لبه چسبان های اتوماتیک

لبه چسبان های اتوماتیک اصولا دارای ایستگاه های متفاوتی هستند که از ۵ ایستگاه به صورت انتخابی شروع می شوند و تا ۱۱ ایستگاه متفاوت شامل: هیتر پیش گرم – اسپری ماده ضدچسب – پیش فرز – مجموعه ایستگاه چسب شامل: مخزن چسب، گیوتین، جلوبرنده نوار و غلطک های پرس نوار به بدنه قطعه کار – اره سر و ته زن – فرز بالا و پائین – کرنر زن – لیسه نوار – لیسه سطح – اسپری جلادهنده – پولیش می باشد.

لبه چسبان های منحنی

لبه چسبان های منحنی برای لبه چسبانی محصولات با کارگیر های نا متعارف می باشند. گاهاً قسمتی از ورقه ها هستند که باید به صورت نیم دایره و یا شکل های دیگری باید لبه چسبانی شوند. برای لبه چسبانی این نو صفحات باید از لبه چسبان های منحنی استفاده کنیم.
رعایت ظرافت، زیبایی و استحکام و در عین حال در نظر گرفتن اصول حرفه ای تجارت و کسب و کار در هر صنعتی از جمله صنعت مبلمان صفحه ای اهمیت حیاتی دارد. در این راستا یکی از این دست نکات، مسئله پوشش برش ها است. در برش های منحنی و زاویه دار شناخت استانداردها و انتخاب یک دستگاه مناسب دارای اهمیت فراوانی است.

لبه چسبان های منحنی از نظر کارکرد به ۳ دسته اصلی  تقسیم بندی می‌شوند

انواع لبه چسبان منحنی دستی: دستگاه های دستی و قابل حمل لبه چسبان میتوانند مجهز به مخزن چسب و قسمت های چسب زنی اتوماتیک می‌باشند. در نمونه از دستگاه ها میتوان عرض دهانه ورودی مختلفی تعریف نمود و همچنین قابلیت این دستگاه در کار با ضخامت های مختلف نوار همواره باید مد نظر قرار گیرد. ظرفیت مخزن چسب و وزن تمام شده این دستگاه اهمیت زیادی دارد.
انواع لبه چسبان نیمه اتوماتیک: در این نمونه از دستگاه های لبه چسبان منحنی زن و نیمه اتوماتیک همواره باید مولفه های مختلفی همچون  حداقل و حداکثر عرض و ضخامت نوار و شعاع کار باید مد نظر باشد توان موتور مهم است. سرعت تغذیه نوار مهم است. همچنین قابلیت های سیستم گیوتین، اره سروته زن، فرز و پولیش از دیگر مشخصه های آن است.
انواع لبه چسبان منحنی زن اتوماتیک: این دستگاه ها به لحاظ فنی و نوع احتیاجات کارگاه می توانند تعریف و طراحی شوند. بعنوان مثال میتوان بعنوان یک آپشن روی دستگاه CNC سوار شود که بعد از برش کاری قطعه، لبه ها پوشانده می‌شوند. و یا میتوان بطور مجزا سی ان سی لبه چسبان مثال زد. که هر یک متناسب با نوع کاربری و ملزومات کارگاه قابل طراحی و ساخت هستند. دسته دیگر لبه چسبان های اتوماتیک در بازار موجود هستند که سی ان سی کنترل نیستند. به طور کلی فاکتورهای انتخابی این نوع از دستگاه ها به موارد زیر وابسته است: سرعت تولید، مساحت کارگاه، ابعاد و مقیاس قطعات تولیدی، ضخامت نوار مورد استفاده، ارتفاع نوار مورد استفاده و تعیین تکنولوژی که دستگاه از آن بهره خواهد برد( چسبی باشد یا هوا داغ و یا لیزری). در ادامه مفصلاً در مورد انواع مختلف این نوع از دستگاه ها بیشتر به توضیح خواهیم پرداخت.

لبه چسبان های پرتابل

این ماشین آلات قابل حمل، قابلیت لبه چسبانی پانلهای منحنی شکل را دارند. یقیناً المانهایی همچون وزن دستگها و انعطاف پذیری این ماشین در لبه چسبانی سطوح با شعاع انحنای کم نیز بالا باشد.
این دسته از لبه چسبانها عموماً از نوع چسب گرانولی هستند. دیگر فاکتور مهم در انتخاب این ماشین نحوه کارکرد آن و ارتباط آن با قطعه کار همچنین نوع چسب زنی است و از آنجا که هر دو دست کاربر را مشغول به دسته های خود میکند پس کیفیت و تنظیمات آن و کشنده نوار مناسب بسیار مهم است.
لبه چسبان های دسته ساده برای لبه چسبانی از نوار اتویی استفاده میکنند که دیگر نیاز به ایستگاه چسب و یا استفاده از نوع چسب خاصی نمی باشد. شما نوار را داخل دستگاه قرار می دهید و سپس دستگاه را به برق زده و شروع به حرکت دادن روی سطح کار می نمایید.
برای تهیه انواع لبه چسبان های فول ایستگاه و یا حتی لبه چسبان های دستی و پرتابل می توانید با کارشناسان وب سایت چوبینر از طریق لینک های راه های ارتباطی زیر تماس حاصل فرمایید.  همچنین این امکان برای شما نیز وجود دارد که با یک تماس ساده قیمت انواع لبه چسبان را استعلام نمایید و با بهترین قیمت لبه چسبان خودرا تهیه نمایید.
۰۲۱۶۶۵۶۳۰۴۸   –   ۰۹۰۲۱۲۳۵۶۲۶   –   ۰۹۳۵۵۰۶۹۲۶۹

Choobiner.ir
پس از اشنایی با انواع لبه چسبان میرسیم به خرید انواع تیغ اره و تیغ اره های نواری

قیمت تیغ اره مناسب و خرید انواع تیغ اره نواری

تیغ اره ها انواع مختلفی دارند. از مهمترین و پرفروش ترین نوع تیغ اره ها می توان به تیغ اره های ام دی اف بر اشاره نمود. تیغ اره های MDF بر به دلیل اینکه مصرف بسیار زیادی دارن دارای انواع مختلفی هستند و با ظهور تکنولوژی های جدید دچار تغییرات بسیاری در نوع تیغچه ها و دندانه ها و همچنین جنس بدنه شده اند. با بوجود تکنولوژِ های جدیدی مانند تیغ اره های زاویه منفی یا سایلنت دیگر شاهد صدا های اضافی و یا لب پر کردن و مشکلاتی از این قبیل در تیغ اره  ها نیستیم. و این خود باعث افزاش مشتریان برای خرید تیغ اره های بروز و جدید هستند. قیمت تیغ اره  ها با توجه به نوع، برند سازنده و دیگر امکانات متفاوت است اما شما مشتریان اصلا نگران نباشید با چوبینر تماس بگیرید و مدل تیغ اره مد نظر خود را بگویید و تیغ اره مد نظرتان را درب کارگاه تحویل بگیرید.
تیغ اره نواری خود یکی از انواع تیغ اره هاست که بسیار توضیحات لازم است تا این تیغ اره های نواری را بشناسیم. اما چوبینر تمامی اطلاعات راجع تیغ اره های نواری را در اختیارتان قرار می دهد.
قیمت تیغ اره نواری و انواع آنها
تیغ اره نواری معمولا بصورت کلافی ارائه میشود و با توجه به سایز دستگاه و نیاز هر شخص برش خورده و بصورت سر به سر جوش خورده و در بازار ارائه میشود. به همین دلیل قیمت تیغ اره های فلکه بسیار متفاوت و متنوع بوده و در حالت های مختلف از قبیل کلاف کامل، یا فروش متری و یا جوش خورده و آماده قابل ارائه است. برای انتخاب یک اره نواری مناسب باید در نظر داشت: هرچه تعداد دندانه ها در یک اینچ بیشتر باشد سرعت برش کاهش خواهد یافت و دقت و نرمی برش افزایش خواهد یافت و هر چه تعداد دندانه ها کمتر باشد سرعت برش بیشتر می شود و ار دقت و نرمی برش کاسته خواهد شد و بطور کلی بین ضخامت قطعه کار و تعداد دندانه های اره نواری در یک اینچ برای برش استاندارد  ارتباطی وجود دارد که بیان می کند اره نواری را باید طوری انتخاب کرد که در حین برش قطعه کار دست کم ۳ دندانه داخل قطعه کار باشد.
برای تهیه انواع تیغ اره چوب بر، ام دی اف بر، نواری و . . . می توانید با کارشناسان وب سایت چوبینر از طریق لینک های راه های ارتباطی زیر تماس حاصل فرمایید. همچنین این امکان برای شما نیز وجود دارد که با یک تماس ساده قیمت انواع تیغ اره را استعلام نمایید و با بهترین قیمت تیغ اره خود را تهیه نمایید.
۰۲۱۶۶۵۶۳۰۴۸   –   ۰۹۰۲۱۲۳۵۶۲۶   –   ۰۹۳۵۵۰۶۹۲۶۹

Choobiner.ir
 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

یکشنبه 23 تیر 1398 :: نویسنده : vahid monfared
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگمدیر وبلاگ : vahid monfared
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic